Özel güvenlik kursu

özel güvenlik kursu hakkında bilgiler

Özellikle pandemi döneminden sonra özel güvenlik olmak isteyen ve iş arayışında bulunan vatandaşlarımızın sayıları günden güne özel güvenlik kursu hakkında ilgi artmaya başladı. Bizlerde bugün ilk yazımız olarak sizlere Özel Güvenlik kayıt Tarihleri 2021,Özel Güvenlik kayıtları ne zaman Başlıyor 2021,ÖZEL GÜVENLİK kurs kayıt tarihleri 2020,Güvenlik kayıtları 2021,Özel güvenlik sınav Başvurusu Nasıl yapılır, Özel güvenlik kurs ücretleri, Özel güvenlik sınavı kaç saat sürüyor? Özel güvenlik kimlik kartı ne zaman gelir? 2021 özel güvenlik sınavları ne zaman? Özel güvenlik sınavları nasıl oluyor? Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanır? bilgilerde bulunacağız. Kaliteli eğitim için sizlerde bizlere başvurabilir ve özel güvenlik hakkında soru ve sorularınız için 0 553 729 81 68 numaralı hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

ÖZEL GÜVENLİK KURSU

 Özel güvenlik son zamanların en revaçta mesleklerinden birisidir. Hem insanları hem de kurumların mal ve can güvencesini sağlamak gibi özel bir görevi olan bu mesleği icra edebilmek için birtakım şartlar gereklidir. Temiz sicil kaydı, eğitim durumu ve yaş kriterlerini sağlayan özel güvenlik görevlisi adayları, son olarak sertifika verme yetkisine sahip bir özel güvenlik kursu tarafından verilecek eğitimi başarıyla tamamlamalı ve ardından yapılacak sınavı başarıyla geçmek zorundadır. Ulaşım probleminin olmadığı ve merkezi bir durumda olan Elçi Özel Güvenlik; başta İstanbul olmak üzere tüm Pendik ve çevresine bu konuda hizmet vermeye devam etmektedir. Başarı oranıyla sektörde öne çıkan özel güvenlik kursu olan Elçi Özel güvenlik bu mesleği yapacak insanlara vesile olmaya devam etmektedir. Özel güvenlik sertifikası ne kadar özel güvenlik kursu ne kadar sürer

Özel güvenlik olma şartları nelerdir?

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi için; *Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.*18 yaşını doldurmuş olmak.*En az ilköğretim (ortaokul) mezunu olmak.*4 Doktor onaylı “silahsız özel güvenlik görevlisi olur” sağlık raporu almak.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi için; *Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.*21 yaşını doldurmuş olmak.*En az lise mezunu olmak.*6 Doktor onaylı “silahlı özel güvenlik görevlisi olur” sağlık raporu almak.

Genel Şartlar*Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsa bile  Devletin Şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.*Kamu haklarından yasaklı olmamak. *Özel Güvenlik Görevlisi olmaya engel olabilecek

ÖZEL GÜVENLİK KURSU NE KADAR SÜRER?

Özel güvenlik olmak isteyen adaylar ‘’Özel güvenlik kursu ne kadar sürer?’’ sorusuna yanıt aramaktadır. Özel güvenlik kursu eğitimleri silahlı ve silahsız eğitim olmak üzere ikiye ayrılır. Silahlı eğitim 120 saat, silahsız eğitim ise 100 saat sürer.  Anlaşılacağı üzere alınacak eğitim çok uzun bir eğitim değildir. Silahlı eğitim 17 günde, silahsız eğitim ise 13.5 günde tamamlanır. Kısa ve etkili bu eğitimden sonra Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı sınavda başarılı olan adaylar özel güvenlik sertifikası almaya hak kazanır. 4 sınava girmeye hakkı olan güvenlik görevlisi adayları; 4’ünde de başarılı olamazlarsa kurs eğitimi en baştan almalarını gerekmektedir.

ÖZEL GÜVENLİK SERTİFAKASI NE KADAR?

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylar için özel güvenlik kursunun ne kadar sürdüğü kadar kursun fiyatı da önemlidir. Özel güvenlik sertifikası ne kadar? Sorusu birçok adayın aklında yer etmektedir. Bu sertifika fiyatı şehirden şehre değişebilir ancak genel olarak aynıdır.  Sertifika toplam maliyeti kurs ücreti, sağlık raporu, sınav ücreti, sertifika belge ücreti, kimlik kartı ücreti, kimlik kartı harcı ve poligon ücreti toplamıyla hesaplanır.

 Silahlı özel güvenlik kursu ücreti 1000 TL – 1250 TL; silahsız kurs eğitim ücreti ise 800 TL – 1000 TL arasında değişmektedir. Sağlık raporu ücreti silahlı eğitim için 250, silahsız eğitim için ortalama 200 TL’dir. Sınav ücreti silahlı eğitim için 90, silahsız eğitim içinse 65 TL’dir. Her iki kurs içinde geçerli ortalama 30 lira sertifika belge ücreti vardır. Silahlı ya da silahsız kimlik kartı ücreti 30 TL’dir. Kimlik kartı harcı Türkiye genelinde aynı olup 875 TL’dir. Bu harç ücretini sadece sınavda başarılı olan adaylar öder. Poligon ücreti ise ortalama 75 TL’dir. Sonuç olarak silahlı özel güvenlik sertifikası 2500 TL – 3000 TL arasında; silahsız özel güvenlik sertifikası ise 2200 TL- 2700 TL arasındadır.

https://www.ozelguvenlikler.com/category/is-ilanlari/

Özel Güvenlik kayıt Tarihleri 2021,Özel Güvenlik kayıtları ne zaman Başlıyor 2021,ÖZEL GÜVENLİK kurs kayıt tarihleri 2021,Güvenlik kayıtları 2020,Özel güvenlik sınav Başvurusu Nasıl yapılır, Özel güvenlik kurs ücretleri, Özel güvenlik sınavı kaç saat sürüyor? Özel güvenlik kimlik kartı ne zaman gelir? 2021 özel güvenlik sınavları ne zaman? Özel güvenlik sınavları nasıl oluyor? Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanır