Özel Güvenlik Kursu

Pendik Özel Güvenlik Kursu

Herkese merhaba malum pandemi dönemi yüzünden gerek yüz yüze eğitim gerekse sınavlar uzaktan eğitim şeklinde devam ediyor gelelim şubat ayı özel güvenlik kurs kayıtları ne zaman bitiyor aralık özel güvenlik sınavları ertelen dimi sorularına cevap vermek için sizlerle makalemizi paylaşıyoruz.

Son gelen kısıtlamalar dahilinde özel güvenlik aralık ayı sınavı iptal edilmiştir. Özel güvenlik şubat ayı kurs kayıtları için de son 15 gün kalmıştır bilginiz olsun arkadaşlar.

Şimdide özel güvenlik olmak isteyen kursiyer adayları ve özel güvenlik kimliğini yenilemek isteyen arkadaşların merak ettiği konulara

1 : Özel Güvenlik Olmak için gereken şartlar nelerdir.

Özel güvenlik personeli olarak çalışacaklarda aranan şartlar 5188 sayılı ÖGHDK’nın 10. maddesinde;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Silahsız olarak görev yapacaklar için en az sekiz yıllık ilköğretim veya ortaokul; silahlı olarak görev yapacaklar için en az lise veya dengi okul mezunu olmak.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak.
  • Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile suç işlememiş olmalı.
  • Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

2 :

Silahlı Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Silahlı güvenlik kurslarında verilen temel eğitimler 120 saatten oluşur. Bu süre hiçbir şekilde azaltılamaz ya da artırılamaz. Silahlı güvenlik kursunda bir günde maksimum 8 saat ders alınabilir. Bu süreyi artırarak daha kısa zamanda kursu tamamlamak mümkün değildir. Her hafta günde 8 saat ve 1 gün tatil olacak şekilde eğitim verilir. Bu nedenle silahlı güvenlik kurslarındaki temel eğitim süresi 17 gündür. Yenileme silahlı eğitimi ise en az 8,5 gün sürmektedir. Ancak bu süreler minimum olup kurstan kursa farklılıklar olabilir.

Silahsız Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Temel silahsız eğitim 100 saattir. Silahlı eğitimde olduğu gibi her gün en fazla 8 saat eğitim verilir ve kurs yaklaşık 13,5 günde tamamlanır. Yenileme silahsız eğitimi ise 7,5 gün kadardır. Silahsızdan silahlıya geçmek isteyenler poligon eğitimi olarak 3 gün daha kursa gitmelidirler.

ÖZEL GÜVENLİK KURSU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

0 555 157 82 85 – 0 553 729 81 68

YADA AŞAĞIDA BULUNAN ONLİNE KURS BAŞVURU FORMUNU DOLDURABİLİRSİNİZ.